LAJMI I FUNDIT:

Valverde shkëlqen në finale: Notat e lojtarëve, Real Madridi 5-3 Al Hilal

Valverde shkëlqen në finale: Notat e lojtarëve, Real Madridi 5-3 Al Hilal

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Al Hilal me rezultat 5-3 në finalen e madhe të Kupës së Botës për klube.

Reklama

Vinicius Junior dhe Fede Valverde shënuan nga dy herë, ndërsa Karim Benzema shtoi edhe një në këtë fitore të Real Madridit. Moussa Marega shënoi një herë, ndërsa Luciano Vietto shtoi dy të tjerë për Al Hilal.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Valverde me notën 9.2, pas dy golave të tij.

Pas tij ishte Vinicius me notën 8.9, po ashtu shkaku i golave.

Ndërsa më i dobëti në fushë ishte portieri i mbretërve, Andriy Lunin me notën 5.7.

Notat e lojtarëve të Real Madridit dhe Al Hilal

/Telegrafi/