LAJMI I FUNDIT:

Kupa e Botës për Klube

109 Artikuj

Jordi Alba konfirmon largimin, Barcelona e falënderon për kontributin

Jordi Alba konfirmon largimin, Barcelona e falënderon për kontributin

La Liga
La Liga del kundër FIFA-s për formatin e ri, ia kujton padinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

La Liga del kundër FIFA-s për formatin e ri, ia kujton padinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

La Liga
Miratohet formati i ri i ‘Kampionatit Botëror 2026’, data e finales dhe zgjerimi i Kupës së Botës për klube

Miratohet formati i ri i ‘Kampionatit Botëror 2026’, data e finales dhe zgjerimi i Kupës së Botës për klube

Ndërkombëtare
Arabia Saudite përzgjidhet nikoqire e Kupës së Botës për Klube

Arabia Saudite përzgjidhet nikoqire e Kupës së Botës për Klube

Ligat tjera
Valverde shkëlqen në finale: Notat e lojtarëve, Real Madridi 5-3 Al Hilal

Valverde shkëlqen në finale: Notat e lojtarëve, Real Madridi 5-3 Al Hilal

Ndërkombëtare
Finale me tetë gola: Real Madridi, shpallet kampion i botës për klube

Finale me tetë gola: Real Madridi, shpallet kampion i botës për klube

Ndërkombëtare
Finalja e Kupës së Botës për klube, Real Madrid – Al Hilla: Formacionet zyrtare

Finalja e Kupës së Botës për klube, Real Madrid – Al Hilla: Formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Real Madridi fiton ndaj Al Ahlyt, kalon në finalen e Kupës së Botës për klube

Real Madridi fiton ndaj Al Ahlyt, kalon në finalen e Kupës së Botës për klube

Ndërkombëtare
Formacionet zyrtare: Reali kërkon finalen e Kupës së Botës për Klube ndaj Al Ahlyt

Formacionet zyrtare: Reali kërkon finalen e Kupës së Botës për Klube ndaj Al Ahlyt

Ndërkombëtare
E kërcënoi Real Madridin para Kupës së Botës për Klube, por Vidal detyrohet t’i përpijë fjalët e tij

E kërcënoi Real Madridin para Kupës së Botës për Klube, por Vidal detyrohet t’i përpijë fjalët e tij

Ndërkombëtare
Presidenti i FIFA-s, Infantino zbulon idenë e re për Kupën e Botës për Klube

Presidenti i FIFA-s, Infantino zbulon idenë e re për Kupën e Botës për Klube

Ndërkombëtare
Klubet më të mëdha të Evropës dalin kundër FIFA-s

Klubet më të mëdha të Evropës dalin kundër FIFA-s

Ndërkombëtare
Guxim apo çmenduri: Arturo Vidal ‘kërcënoi’ Real Madridin me një këngë me mikrofon në duar

Guxim apo çmenduri: Arturo Vidal ‘kërcënoi’ Real Madridin me një këngë me mikrofon në duar

Ndërkombëtare
Real Madridi nuk i luan finalet, por i fiton: 16 trofe nga 18 finale që nga viti 2014

Real Madridi nuk i luan finalet, por i fiton: 16 trofe nga 18 finale që nga viti 2014

Ndërkombëtare
Ancelotti: Real Madridi dëshiron të luftojë për të gjashtë trofetë

Ancelotti: Real Madridi dëshiron të luftojë për të gjashtë trofetë

La Liga
Pamje që tregojnë se përse Azpilicueta nuk është rastësisht kapiten i Chelseat

Pamje që tregojnë se përse Azpilicueta nuk është rastësisht kapiten i Chelseat

Premier League
Pamje nga festa e jashtëzakonshme e Chelseat pas triumfit në Kupën e Botës për Klube

Pamje nga festa e jashtëzakonshme e Chelseat pas triumfit në Kupën e Botës për Klube

Ndërkombëtare
“Të gjithë janë xhelozë për Chelsean”, Tuchel flet pas suksesit në Kupën e Botës për Klube

“Të gjithë janë xhelozë për Chelsean”, Tuchel flet pas suksesit në Kupën e Botës për Klube

Ndërkombëtare
Tuchel lavdëron Havertzin për penalltinë që ua solli trofeun

Tuchel lavdëron Havertzin për penalltinë që ua solli trofeun

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Chelsea 2-1 Palmeiras: Havertz më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Chelsea 2-1 Palmeiras: Havertz më i miri në fushë

Ligat tjera
Chelsea kampion i botës për klube, mposht Palmeirasin në finale

Chelsea kampion i botës për klube, mposht Palmeirasin në finale

Ligat tjera
Finalja e Kupës së Botës për klube: Chelsea dhe Palmeiras shkojnë në vazhdime

Finalja e Kupës së Botës për klube: Chelsea dhe Palmeiras shkojnë në vazhdime

Ligat tjera
Chelsea dhe Palmeiras luajnë për ta fituar Kupën e Botës për Klube, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Palmeiras luajnë për ta fituar Kupën e Botës për Klube, formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Finalja e Kupës së Botës për Klube: Chelsea kërkon të shkruajë historinë përballë Palmeiras

Finalja e Kupës së Botës për Klube: Chelsea kërkon të shkruajë historinë përballë Palmeiras

Ndërkombëtare