Bebe Rexha tregoi figurën e saj mahnitëse në Instagram të hënën, teksa një ekzekutiv i industrisë muzikore u ankua se ishte shumë e vjetër për të publikuar fotografi seksi.

Tani këngëtaret e tjera Taylor Swift, 29 vjeçe dhe Rita Ora, 28 vjeçe, kanë nxituar t’i dalin në mbrojtje yllit 29-vjeçar, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Të dyjave iu bashkuan gjithashtu një numër i madh i të famshëmve të tjerë që të gjithë shkruanin komente pozitive në postimin e Bebe Rexhës.

View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Aug 12, 2019 at 8:11am PDT

“Shmangi ata, 29 vjet së bashku”, ka shkruar Swift në komentin e saj, referuar faktit që edhe ajo është në të njëjtën moshë me artisten shqiptare.

Bebe Rexha me lëvizje provokuese në koncertin e fundit, bën për vete publikun e saj Bebe Rexha me lëvizje provokuese në koncertin e fundit, bën për vete publikun e saj

Bebe përshëndeti superyllin, duke iu përgjigjur Taylorit me komentin ‘# 1989’ pas albumit të saj masivisht të suksesshëm, i cili gjithashtu ndodh që të jetë viti që të dyja kanë lindur.

Foto: SC/Bebe Rexha Post

Rita Ora ishte gjithashtu e shpejtë për t’i dalë në mbrojtje patriotes së saj shqiptare, ndërsa e komplimentonte në komentin e saj.

‘Këngëtarja ime sexy [mbretëreshë]. Ti je e bukur, duke u bërë më seksi me moshën dhe talentin tënd. Vazhdo t’i bësh ato rregulla’, shkroi ajo, duke e shoqëruar me emoji në formë të zemrave rozë.

Foto: SC/Bebe Rexha Post

Ish-anëtarja e grupit Fifth Harmony, Lauren Jauregui shkruajti “Le ta dinë mama”, të cilës Bebe iu përgjigj me ‘Të dua’. /Telegrafi/