LAJMI I FUNDIT:

Spektakël në pjesën e parë mes Interit dhe Romës, Dimarco dhe Dybala shënojnë gola të bukur

Spektakël në pjesën e parë mes Interit dhe Romës, Dimarco dhe Dybala shënojnë gola të bukur

Interi dhe Roma kanë zhvilluar një pjesë të parë shumë të bukur, ku rezultati pas 45 minutash ishte 1-1. 

Reklama

Interi e nisi ndeshjen në sulm, duke shënuar që në start, por goli i Edin Dzekos u anulua për pozitë jashtë loje nga VAR.

Pas kësaj Hakan Calhanoglu kishte rast të mirë në minutën e 21-të, por nuk e gjeti rrjetën.

Në minutën e 30-të erdhi goli i parë në ndeshje. Federico Dimarco shënoi goli të bukur për 1-0.

Pas goli të dy skuadrat kishin raste të tjerë. Interi rrezikoi me Dzekon, ndëras Roma me Leonadro Spiazolan dhe Paolo Dybalan, por gol nuk kishte.

Shifrat u baraspeshuan në minutën e 39-të, kur Dybala shënoi një gol të bukur me jë gjuajtje gjysmë volej brenda zonës për 1-1.

Deri në fund të pjesës së parë nuk ndryshuan më shifrat dhe dy skuadrat shkuan në pushim në barazim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori