LAJMI I FUNDIT:

Shumica e klubeve e uruan Interin për titull – Milani dhe pesë klube tjera ende jo

Shumica e klubeve e uruan Interin për titull – Milani dhe pesë klube tjera ende jo

Interi ka fituar titullin kampion të Serie A për edicionin 2023/23, por jo të gjitha klubet e kanë uruar kampionin e ri italian.

Nerazzurrët kanë përmbyllur me sukses një edicion të jashtëzakonshem në Serie A, duke siguruar Scudetton pesë ndeshje para mbylljes së sezonit.

Qershia mbi tortë ishte fitorja e të hënës mbrëma ndaj rivalëve lokal, Milanit, të cilët i mposhten 2-1 dhe siguruar matematikisht titullin kampion në Serie A.

Në fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit
Lexo po ashtu Në fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit

Megjithatë, kjo fitorja dhe ky triumf nuk është pritur aspak mirë nga Rossonerët, të cilat as nuk e kanë uruar Interin.

Por, kështu nuk ka ndodhur edhe me disa klube tjera rivale.

Juventusi, Napoli, Lazio, Fiorentina janë disa nga klubet e mëdha që kanë uruar Interin, por jo edhe Roma dhe Bologna.

Klubet tjera që uruan Interin janë Atalanta, Torino, Monza, Cagliari, Lecce, Empoli, Frosinone, Sassuolo dhe Salernitana.

Tri klubet tjera që ende nuk i kanë uruar Nerazzurrët janë Genoa, Hellas Verona dhe Udinese. /Telegrafi/