LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo i lumtur me ‘pokerin’ e tij të parë në elitën e futbollit arab

Ronaldo i lumtur me ‘pokerin’ e tij të parë në elitën e futbollit arab

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në fitoren 0-4 të skuadrës së tij Al Nassr në udhëtim te Al Wehda.

Reklama

Sulmuesi portugez ka filluar shkëlqimin në elitën e futbollit arab dhe katër golat e shënuar ndaj Al Wehdas konfirmuan se po kalon nëpër një formë të shkëlqyer.

Ronaldo është shprehur shumë i lumtur me golat e shënuar, por ajo që e bën edhe më të lumtur është se ishte në gjendje t’i ndihmonte bashkëlojtarët e tij për të arritur tre pikët.

“Jam vërtetë i lumtur për golat, por ajo që më bëri më të lumtur është se jam në gjendje t’i ndihmoj bashkëlojtarët për të fituar ndeshje”, tha Ronaldo.

Ronaldo i pandalshëm, shënon edhe dy herë në pjesën e dytë për të kompletuar ‘pokerin’
Lexo po ashtu Ronaldo i pandalshëm, shënon edhe dy herë në pjesën e dytë për të kompletuar ‘pokerin’

Sulmuesi portugez arriti të shënoj golin e 500-të në karrierë në kampionate dhe për këtë është shumë i lumtur.

“Ndjenjë e shkëlqyeshme që kam shënuar katër gola dhe kam arritur golin tim të 500-të në kampionat në një fitore shumë solide nga ekipi”, shkroi Ronaldo.

38-vjeçari tani ka shkuar në kuotën e pesë golave në elitën e futbollit arab.

Sa i përket Al Nassr, skuadra ku aktivizohet sulmuesi portugez tani ka 37 pikë pas 16 ndeshjeve dhe mban vendin e parë në elitën e futbollit arab. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori