LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar
Reklama

Një ndër talentët që bënë hapin e madh këtë sezon në gjashtë xhirot e para në La Liga ka qenë edhe Savio Moreira.

19-vjeçari ka qenë i jashtëzakonshëm për Gironan, teksa është bërë pjesë e ekipit spanjoll në formë huazimi për një sezon nga ekipi francez, Troyes.


Savio ka shënuar dy gola dhe ka bërë tri asistime në gjashtë ndeshje, shifra këto që kanë ndihmuar Gironan të fitojnë pesë ndeshjet e tyre të fundit.

Madje, ata ishin në krye të tabelës deri në fitoren e Barcelonës ndaj Celta Vigos, që bëri që katalanasit të rrëmbejnë kreun.

Blaugranët thuhet se janë duke ndjekur nga afër progresin e Savios dhe tani është raportuar se garës për nënshkrimin e tij i është bashkuar edhe Real Madridi.

Savio ka luajtur kryesisht në krahun e majtë të sulmit për Gironan këtë sezon, ani pse ai mund të luajë edhe në pozita tjera nëse është e nevojshme.

Padyshim që një lojtar me cilësitë e tij do të ishte një opsion i mirë nga banka për të dyja skuadrat që po luftojnë për titullin kampion në La Liga./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Ndërkombëtare
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Ndërkombëtare
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
Kalo në kategori