LAJMI I FUNDIT:

Produksioni i Big Brother VIP Kosova publikon materialin e plotë që nuk u transmetua

Produksioni i Big Brother VIP Kosova publikon materialin e plotë që nuk u transmetua

Situata e fundit brenda shtëpisë së “Big Brother VIP Kosova” (BBVK) ka ngjallur komente të shumta dhe spekulime në rrjetet sociale dhe në publik. Zhvillimet e papritura i kanë bërë ndjekësit e këtij formati të popullarizuar të diskutojnë me shqetësim për atë që mund të ketë ndodhur pasi transmetimi u ndërpre për disa orë.

Përdorues të shumtë të rrjeteve sociale dhe portaleve të lajmeve filluan të raportojnë se mund të ketë pasur incidente dhune brenda shtëpisë, një akuzë serioze që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Ky shqetësimin e ka kthyer në pikëpyetje të mëdha sigurinë e banorëve dhe integritetin e formatit të programit.

Duke folur për këto ngjarje, moderatori i “BBVK”, Alaudin Hamiti, ka dalë publikisht për të dhënë një shpjegim mbi atë që ka ndodhur. Sipas tij, ndërprerja e transmetimit është shkaktuar nga një defekt teknik në kompaninë e shërbimeve të internetit Artmotion, dhe jo nga ndonjë incident brenda shtëpisë siç është aluduar. Ai gjithashtu ka hedhur poshtë çdo pretendim për dhunë fizike, duke i cilësuar ato si lajme dhe spekulime të rreme që nuk kanë asnjë bazë të vërtetë.

Foto: Alaudin Hamiti/InstaStory

E gjithë kjo situatë ka shkaktuar jo pak konfuzion dhe u pasua nga një periudhë e paqartësisë për ndjekësit e programit, të cilët ishin të etur për të mësuar më shumë rreth asaj që po ndodhte. Për fat të mirë, menjëherë pas zgjidhjes së problemit teknik, stafi i “BBVK” ka siguruar se materiali që nuk është transmetuar gjatë kohës së ndërprerjes është bërë i disponueshëm për publikun.

Fansi dhe ndjekësit e programit tashmë mund të qetësohen dhe të nënvizojnë që programi vazhdon normalisht dhe se ato që kanë humbur i kanë në dispozicion përmes një videoje të përgatitur enkas për ta. Kjo video u ofron mundësinë të mbushin boshllëqet e informacionit dhe të qartësojnë çdo keqkuptim që mund të jetë krijuar gjatë kësaj periudhe të paqartë.

Stafi dhe producentët e “BBVK” theksojnë rëndësinë e sigurisë dhe mirëqenies së pjesëmarrësve në program dhe vazhdojnë të monitorojnë ngushtë për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të shëndetshëm për të gjithë banorët e shtëpisë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Magazina
Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Magazina
Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Magazina
E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e

E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e "vdekjes" për çiftin Ilnisa-Meriton

Magazina
U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

Magazina
Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Magazina
Kalo në kategori