LAJMI I FUNDIT:

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Të hënën, Mauricio Pochettino u konfirmua si trajneri i ri i Chelseat. Argjentinasi, i cili më parë ka luajtur dhe drejtuar Espanyolin, ishte lidhur me drejtimin e Real Madridit, nëse Carlo Ancelotti kishte lënë postin e tij.

Reklama

Stretagu mund të mos drejtojë Real Madridin, por duket se ai është i interesuar të stërvitë lojtarët e tyre dhe ai ka një emër specifik në mendje.

Sipas Sport, Pochettino dëshiron që Chelsea të nënshkruajë me Federico Valverden këtë verë.

Merret vendimi i parë i madh nga Pochettino te Chelsea
Lexo po ashtu Merret vendimi i parë i madh nga Pochettino te Chelsea

Skuadra e Ligës Premier është e gatshme të paguajë deri në 100 milionë euro për të siguruar shërbimet e uruguaianit, i cili ka qenë një lojtar jetik për Los Blancos këtë sezon.

Pavarësisht interesimit të Chelseat, Florentino Perez nuk ka ndërmend ta lërë Valverden të largohet këtë verë, dhe nëse ai do të largohej, çdo klub do të duhet të paguajë klauzolën e tij të lirimit, e cila është 1 miliard euro.

Si i tillë, nuk ka shumë gjasa që Valverde të largohet nga Real Madrid këtë verë. Uruguaiani pritet të vazhdojë të jetë një anëtar i rëndësishëm i skuadrës së Ancelottit për sezonin e ardhshëm dhe më tej. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori