LAJMI I FUNDIT:

Pas një periudhe me skandale, Kanye West po planifikon rikthimin në muzikë

Pas një periudhe me skandale, Kanye West po planifikon rikthimin në muzikë
Reklama

Kanye West thuhet se po shënon rikthimin e tij muzikor, vetëm disa javë pas skandalit të ekspozimit të tij të pahijshëm në Itali.

Reperi, 46 vjeç, i cili u përball me reagime të forta kur ekspozoi të paset e tij të zhveshura në një shëtitje me varkë në Venecia, duket se po largohet nga drama, pasi thuhet se është në studio dhe krijon përmbajtje për publikimin e tij të ardhshëm.


Burimet kanë thënë për TMZ, se krijuesi i hitit “Stronger” është në një “hapësirë ​​të madhe” dhe ka përfunduar gati 10 këngë gjatë javës së kaluar.

Ty Dolla Sign, bashkëpunëtori i Ye, thuhet gjithashtu se i është bashkuar atij në studion e regjistrimit me biseda se mund të publikojnë një album të përbashkët ose përpjekje solo.

Rikthimi muzikor i raportuar do të shënonte një moment prekës për Ye, i cili është përballur me një sërë polemikash muajt e fundit, shkruan DailyMail.

Muajin e kaluar, West dhe ‘gruaja’ e tij Bianca Censori, 28 vjeç, ndezën polemika të mëdha në qytetin e Venecias pasi u kapën duke vendosur një ekran grafik në pjesën e pasme të një taksi uji.

Policia e hetoi çiftin për incidentin ‘mosrespektues’ që përfshinte ekspozimin e të pasmeve të zhveshura nga West në publik, ndërsa Bianca u gjunjëzua para tij me kokën në prehër.

Një zëdhënës i Venezia Turismo Motascafi – firma që zotëronte varkën në të cilën ndodhej çifti, tha se ishte ‘plotësisht në dijeni’ për incidentin.

Kompania që atëherë e ka ndaluar çiftin të përdorë varkat e tyre në të ardhmen.

Ky ndalim nuk është i pari në kohët e fundit, pasi Bianca së fundmi ka ndezur polemika në Itali për shkak të zgjedhjeve të veshjeve të saj.

Muajin e kaluar, vendasit italianë u ankuan në polici se 28-vjeçarja po ecte në publik ‘praktikisht i zhveshur’.

Ajo arriti të shmangë një gjobë për këtë, por nëse dënohet, dhe ata mund të përballen me gjobë nga 5,000 deri në 10,000 euro.

Dizajneri i modës – i cili besohet gjerësisht se qëndron pas të gjitha pamjeve të fundit dhe të diskutueshme të Censorit – dhe muza e tij e re u raportua se u lidhën në janar 2023.

Kanë kaluar vetëm disa muaj pasi u finalizua divorci i tij nga Kim Kardashian.

Që nga lansimi i “Donda” nga Kayne në 2021, ai humbi miliona fansa pasi bëri një sërë sharjesh tronditëse antisemite.

Julia Fox zbulon se nuk ka pasur marrëdhënie seksuale me Kanye West gjatë lidhjes së tyre të shkurtër
Lexo po ashtu Julia Fox zbulon se nuk ka pasur marrëdhënie seksuale me Kanye West gjatë lidhjes së tyre të shkurtër

Atij më pas iu ndërpre partneriteti vjetor prej 220 milionë dollarësh me Adidas pasi e vuri nën shqyrtim marrëveshjen e saj me Ye.

GAP gjithashtu ka dënuar komentet e West, duke thënë se ata po ndërmarrin ‘hapa të menjëhershëm’ për të hequr produktet Yeezy GAP nga dyqanet e tyre dhe për të mbyllur faqen e tyre të  internetit.

Def Jam i Universal Music ka dënuar gjithashtu komentet e West, pas ndarjes me reperin vitin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Edona James tregon se çka i pëlqen më shumë tek një mashkull

Edona James tregon se çka i pëlqen më shumë tek një mashkull

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
James Blunt ua rikthen fansave në kujtesë përmes një videoje se dikur ka qenë ushtar në Luftën e Kosovës

James Blunt ua rikthen fansave në kujtesë përmes një videoje se dikur ka qenë ushtar në Luftën e Kosovës

Magazina
Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Magazina
Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Magazina
Kalo në kategori