LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Milan 1-2 Inter

Notat e lojtarëve: Milan 1-2 Inter

Inter ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ‘San Siro’ ndaj Milanit, në atë që njihet ndryshe si Derby della Madonnina duke siguruar kështu matematikisht titullin e 20-të të Serie A.

Golat në këtë takim për Interin i shënuan Francesco Acerbi dhe Marcus Thuram ndërsa për Milanin rrjetën e gjeti Fikayo Tomori.


Kjo ishte hera e dytë që Interi e mposht Milanin këtë sezon, pasi në ndeshjen e parë kishin fituar me rezultat të thellë 5-1.

Sipas Sofascore, Interi ishte ekip më i mirë në fushë duke marrë notën 6.89 ndërsa Milani mori 6.78.

Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A
Lexo po ashtu Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A

Lojtari më i mirë në fushë ishte Marcus Thuram i cili u vlerësua me notën 7.7, ndërsa me notë të njëjtë u vlerësua edhe Benjamin Pavard.

Dështimi i ndeshjes doli të jetë Denzel Dumfries i cili luajti vetëm nëntë minuta dhe u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Notat e lojtarëve tjerë të të dyja skuadrave:

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori