LAJMI I FUNDIT:

Nga 40 deri në 45 mijë funte, këto janë çmimet e orëve të të gjithë trajnerëve të Ligës Premier (Foto)

Nga 40 deri në 45 mijë funte, këto janë çmimet e orëve të të gjithë trajnerëve të Ligës Premier (Foto)

Antonio Conte është duke fituar betejën e menaxherëve në fushës në Ligën, por është Sean Dyche, i cili është i pari nga orët kur është fjala për të venduar një orë me çmim të lartë.

Reklama

Sipas Sportsmail, trajneri i skuadrës Burnley është ‘merakliu’ më i madh i orëve të dorës në kampionatin anglez, pasi mban në dorë një orë që kushton hiç më pak se 45 mijë funte.

Hulumtimi i këtij mediumi anglez tregon që trajneri i shkarkuar para disa ditëve nga Swansea, amerikani Bob Bradley është trajneri që mban orën më të lirë në Ligën Premier, pasi besoni apo jo, ora e dorës së tij ka kushtuar vetëm 40 funte, përcjell Telegrafi.

Më poshtë Telegrafi iu sjell listën e orëve të të gjithë trajnerëve të Ligës Premier dhe çmimet e tyre, duke parë që çmimet dhe modelet janë nga më të ndryshmet, ndërsa renditja e tyre është bërë në bazë të alfabetit, apo më saktë shkronjës së parë të skuadrës. /Telegrafi/

Arsene Wenger (8,350 funte) – Arsenal

Eddie Howe (399 funte) – Bournemouth

Sean Dyche (45,000 funte) – Burnley

Antonio Conte (10,000 funte) – Chelsea

Sam Allardyce (27,700 funte) – Crystal Palace

Ronald Koeman (35,850 funte) – Everton 

Mike Phelan (8,900 funte) – Hull City

Claudio Ranieri (4,000 funte) – Leicester City   

Jurgen Klopp (4,000 funte) – Liverpool

Pep Guardiola (1,900 funte) – Manchester City

Jose Mourinho (25,000 funte) – Manchester United

Aitor Karanka (10,000 funte) – Middlesbrough

Claude Puel (7,900 funte) – Southampton

Mark Hughes (339 funte) – Stoke City

David Moyes (30,000 funte) – Sunderland   

Bob Bradley (40 funte) – Ish-trajner i Swanseas

Muaricio Pochettino (8,350 funte) – Tottenham

Walter Mazzarri (4,000 funte) – Watford

Tony Pulis (15,950 funte) – West Brom

Slaven Bilic (6,000 funte) – West Ham

Lista e orëve në bazë të çmimit, nga më i shtrenjti deri tek më i liri: