LAJMI I FUNDIT:

Ndahet nga jeta nëna e legjendës Pele, nuk e mësoi kurrë për vdekjen e djalit të saj

Ndahet nga jeta nëna e legjendës Pele, nuk e mësoi kurrë për vdekjen e djalit të saj

Celeste Arantes, nëna e legjendës së futbollit Pele, vdiq të premten në moshën 101-vjeçare.

Arantes i kaloi pesë vjetët e fundit në një gjendje vegjetative dhe nuk u informua për vdekjen e Peles, i cili u shua në vitin 2022.

Ajo u shtrua në spital për tetë ditët e fundit, tha Konfederata Braziliane e Futbollit në një deklaratë.


Shkaqet e vdekjes së saj nuk janë bërë të ditura.

Fondacioni Pele tha përmes një njoftimi në rrjetet sociale se nëna e legjendës së futbollit ishte një model për të gjithë.

“Vajtojmë thellësisht largimin e Celestinha-s, siç e quante djali i saj. Në të njëjtën kohë, ne jemi përjetësisht mirënjohës për ekzistencën e saj”, tha fondacioni.

“Dona Celeste është nëna mbretëreshë dhe do të mbahet mend përgjithmonë me dashuri në zemrat dhe kujtimet tona”, thuhej tutje. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Magazina
U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Kalo në kategori