LAJMI I FUNDIT:

Nadal lehtësisht në rundin e dytë, ashtu edhe Serena Williams

Nadal lehtësisht në rundin e dytë, ashtu edhe Serena Williams
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Reklama

Rafael Nadal lehtësisht kaloi në rundin e dytë të Kupës Australian Open.

Kampioni i vitit 2009, që momentalisht mban pozitën e nëntë, e mposhti gjermanin në ndeshjen që zgjati më pak se dy orë.


Të gjitha lajmet rreth Tenisit
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Tenisit

Tenisti spanjoll arriti të triumfojë kundër Florian Mayer me rezultat 3:0, në sete (6-3, 6-4 dhe 6-4), transmeton Telegrafi.

Gjithashtu edhe Serena Williams fitoi, e cila po e kërkon titullin e 23-të në karrierë në Grand Slam.

Williams e mposhti Belinda Benciqin me rezultat 2:0, në sete (6-4 dhe 6-3) në ndeshjen që zgjati 79 minuta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori