LAJMI I FUNDIT:

Milani ka dy sulmues në listë për të ardhmen

Milani ka dy sulmues në listë për të ardhmen

Afati kalimtar i verës për transferimin e futbollistëve ka përfunduar, por skuadrat e mëdha qysh tani po bëjnë plane për afatin dimëror.

Kampioni në fuqi i Italisë, Milan synon të nënshkruajë edhe me një sulmues për të ardhmen, pasi Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud tanimë janë në moshë të shtyrë.

Rossonerët duan të vazhdojnë të fitojnë trofe në Itali dhe të bëhen konkurrues edhe në Evropë dhe për këtë duan të përforcojnë skuadrën.

Milan ka dy emra të rinj në listën e dëshirave për repartin ofensivë dhe ata janë Noah Okafor dhe Jonathan David.

CalcioMercato ka raportuar se Milani po i sheh lojtarët në fjalë si zëvendësues të Divock Origit i cili nuk ka arritur të ambientohet me futbollin italian.

Reklama

Si Okafor ashtu edhe David janë nga 22 vjeç dhe shihen si shumë perspektivë për të ardhmen.

Megjithatë më i arritshëm duket sulmuesi i Salzburg pasi vlera e tij sillet rreth 25 milionë euro se sa David i Lille që ka një vlerë prej 60 milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori