Derbi mes Milanit dhe Interit është një nga përballjet lokale më të mëdha në botën e futbollit.

Por, Derby della Madonnina ka edhe anën seksi, po flasim për tifozet, gratë dhe të dashurat e futbollistëve të cilat e zbukurojnë këtë sfidë.

Ato dinë të jetë edhe protagoniste të heshtura këtij derbi, si? Mjafton një selfie në rrjetet sociale dhe të gjithë mediat shkruajnë për to.

Më poshtë keni tifozet dhe partnerët më seksi. /Telegrafi/

Valentina dhe Ignazio Abate (Milan)

capture-20161120-162345

capture-20161120-162403

Wanda Nara (Gruaja e Mauro Icardit)

capture-20161120-162428

capture-20161120-162449

Suso dhe Alis Rodriguez (Milan)

capture-20161120-162512

capture-20161120-162531

Joao Mario dhe Carlota Sardinha (Inter)

capture-20161120-162551

capture-20161120-162609

Chloe Sanderson dhe Davide Santon (Inter)

image26

2545476700000578-2936434-image-m-37_1422886305990

chloe-sanderson-1

Emilie Fiorelli dhe M’Baye Niang (Milan)

capture-20161120-162628

capture-20161120-162650

Ema dhe Marcelo Brozovic (Inter)

capture-20161120-162708

capture-20161120-162734

Cristina De Pin (Gruaja e Montolivos)

cristina-de-pin-hot-bikini-photos-2014-miami-01-720x955

de-pin-2

de-pin-3

Martina Stetiarova (Modelja është tifoze e Milanit)

capture-20161120-162758

capture-20161120-162823

capture-20161120-162839

mod_1

April Summers (Modelja e Playboyt është tifoze e zjarrtë e Interit)

capture-20161120-162902

capture-20161120-162921

capture-20161120-162937

Claudia Romani (Tifoze)

claudia-romani-ac-milan-08231309

original

**File Pictures from 2013/14** Italian glamour model Claudia Romani is seen in file photos around Miami Beach, FL. Claudia is undergoing examinations to become a certified football referee, with hopes of being a future Italian Serie A ref. She was quoted telling the press "Running around on the pitch with all those players and calling the shots is just an irresistible opportunity,". Pictured: Claudia Romani Ref: SPL954955 200215 Picture by: Splash News Splash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

soccergirlbehind

soccergirldribble

Elena Morali (Tifoze e Interit)

1459909_557988187603268_785062284_n_mediagallery-page

14469448_1122709854464429_4285856940568100070_n

14670681_1145308602204554_3817457936233000880_n

Gae Brozzoni (Tifoze e Milanit)

ccj8seuweaenpv0

cdih4tdxiae1jdf

ckczca1wkaaazi0

Melita Toniolo (Tifoze e Interit)

936full-melita-toniolo

11229832_1095675047120835_2639325732614106332_n

Belen Rodriguez (Tifoze e Interit)

belen-rodriguez-maglia-inter-n4-javier-zanetti-2013-instagram-dicembre-1

2530335-red_carp

stefano-de-martino-javier-zanetti-altri-giocatori-dell-inter-e-belen-rodriguez-022

Costanza Caracciolo (Tifoze e Interit)

capture-20161120-165919

costanza_caraccioli_inter