LAJMI I FUNDIT:

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Thomas Strakosha ishte më i miri tek Shqipëria në barazimin 2-2 me Kroacinë në përballjen e sotme në Kampionatin Evropian.

Por, portieri i kombëtares së Shqipërisë, nuk është yll vetëm në fushë por edhe në rrjetet sociale.

Kështu së paku pretendon mediumi më i madh kroat, Index.hr i cili shkroi se Strakosha është bërë hit në rrjet duke rrëmbyer zemrat e të gjithëve me imazhet që publikon në Instagram.


Foto: Thomas Strakosha / Instagram

Strakosha, 29-vjeçar, është i përkushtuar ndaj familjes dhe publikon shpesh foto ku shfaqet me prindërit e tij dhe vëllain.

Ai ka lindur në Greqi dhe babai i tij ishte gjithashtu një futbollist, shkruan mediumi kroat.

Foto: Thomas Strakosha / Instagram

Thomas aktualisht luan për klubin anglez të futbollit Brentford dhe jashtë fushës i pëlqen të lexojë libra dhe të dëgjojë muzikë.

Këngëtari i tij i preferuar është Eminem dhe ka deklaruar se do të kishte qenë reper nëse nuk do të ishte bërë futbollist.

Strakosha, përveç se një talent dhe hero në fushë ka fituar vëmendjen e të gjithëve në internet duke rrëmbyer zemrat e të gjitha vajzave.

Futbollisti i pashëm e mban jetën private larg syve të publikut, ndaj nuk dihet nëse ka të dashur.  /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Magazina
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Magazina
Kalo në kategori