Manchester Unitedi mund të duket shumë ndryshe nën drejtimin e Erik ten Hag sezonin e ardhshëm me sulmin dhe mesfushën e vendosur për një përmirësim të dukshëm.

Sulmuesi i Benficas, Darëin Nunez, ka rënë në sy të disa klubeve të Ligës Premier pas formës së tij mbresëlënëse të golave, veçanërisht në Evropë.

‘Vrasësi’ uruguaian ka shënuar 34 gola në të gjitha garat, duke përfshirë gjashtë në Ligën e Kampionëve dhe mund të kushtojë ‘vetëm’ 60 milionë funte.

Nunez gjithashtu besohet se dëshiron t’i bashkohet një klubi që mund të ofrojë futboll në Ligën e Kampionëve dhe kjo do të përjashtonte Djajtë e Kuq, por Unitedi nuk është ende gati të heqë dorë nga uruguaiani.

Reklama

Ylli i Barcelonës, Frenkie de Jong ka qenë gjithashtu në shënjestër të Ten Hag, i etur për t’u ribashkuar me mesfushorin holandez, me të cilin ai ka punuar te Ajaxi.

Reklama
Frenkie de Jong thuhet se do të shitet te Man Utd brenda 20 ditëve Frenkie de Jong thuhet se do të shitet te Man Utd brenda 20 ditëve

De Jong besohet të jetë në dispozicion për shitje me Barçën që kërkon të mbledhë fonde – por United përballet me një betejë me rivalët e Manchester Cityt për nënshkrimin e tij.

Holandezi thuhet se mund të kushtojë 70 milionë funte, gjë që do të linte buxhetin e transferimeve të Unitedit të varfëruar.

Por, ata mund të bëjnë një ujdi për mesfushorin N’Golo Kante me Chelsean që i frikësohet largimit të tij këtë verë.

Reklama

Unitedi ka vetëm një dritare të vogël për të arritur një marrëveshje për francezin pasi kontrata e tij skadon në 2023.

Ten Hag dëshiron Kanten si nënshkrimin e parë te Man Utd Ten Hag dëshiron Kanten si nënshkrimin e parë te Man Utd

Blutë mund të pranojnë të marrin para nga Kante kur të hapet afati i transferimeve për të shmangur humbjen e tij pa pagesë vitin e ardhshëm.

Reklama

Unitedi gjithashtu mund të blejë ‘falas’ Paulo Dybalan pasi argjentinasi njoftoi se do të largohej nga Juventusi kur kontrata e tij të skadojë në fund të qershorit.

Formacioni i dëshiruar nga Ten Hag

Nëse Ten Hag i humb ato objektiva, United mund të shikojë te dy lojtarë të tjerë me të cilët ka punuar më parë – anësori sulmues i Ajaxit, Antony dhe ylli i Juventusit, Matthijs de Ligt.

Reklama

Kalvin Phillips është gjithashtu një objektiv afatgjatë dhe mund të jetë i disponueshëm për një tarifë të ulur nëse Leeds United bie nga kategoria. /Telegrafi/

Formacioni alternativë nëse nuk arrihen të gjitha objektivat