Danny Mills ka pohuar në mënyrë sensacionale se asnjë nga gjashtë ekipet më të mira të Ligës Premier nuk do ta merrte tani yllin e Paris Saint-Germain, Lionel Messin.

Messi, 35 vjeç, duroi një sezon të vështirë debutues në Paris Saint-Germain pas lëvizjes së tij nga Barcelona, ​​duke shënuar vetëm 11 gola në të gjitha garat.

Nganjëherë, ai luftoi në Ligue 1 pasi supozohej se hodhi poshtë mundësinë për të luajtur në ligën më të mirë të Anglisë.

Ish-mbrojtësi i krahut të disa klubeve angleze, Mills mendon se asnjë nga gjashtë ekipet më të mira do ta merrte shtatë herë fituesin e Topit të Artë tani.

Megjithatë, Mills e cilësoi Messin si futbollistin më të madh që ai ka parë ndonjëherë, por nuk është i bindur se do të mund të luante në Manchester City, Liverpool dhe Tottenham.

“A do ta merrnit Lionel Messin tani? Ndoshta jo. Man City? Jo. Liverpool? Jo. Spurs? Nuk mendoj se do ta bënin”, ka thënë nder të tjerash Mills për talkSPORT.

Vlerësimi i Mills për Messin bëri që të çmenden tifozët në rrjetet sociale.

“Kjo duhet të jetë një shaka. Messi mund të luaj në çdo ekip në botë”, ka thënë një komentues.

“Sigurisht që kjo nuk është serioze?! Ju ndoshta, thjesht mund të bëni një rast për Man Cityn. Por ai absolutisht luan në skuadrën e Tottenham me siguri”, shkroi një tjetër.

Ideja që Messi të luajë në Ligën Premier ka qenë gjithmonë një diskutim tërheqës.

Rekordi i tij mbresëlënës i golave ​​kundër klubeve angleze në Ligën e Kampionëve sugjeron se ai do të ishte një sukses i madh në ligë.

Megjithëse Mills beson se argjentinasi nuk hyn në asnjë nga gjashtë më të mirët e Ligës Premier, Messi ka shënuar plot 27 gola nga 36 ndeshje të ‘top gjashtëshes”. /Telegrafi/