LAJMI I FUNDIT:

Lamtumira e De Ligt për tifozët e Juventusit

Lamtumira e De Ligt për tifozët e Juventusit
(Foto: Instagram/mdeligt_)

Matthijs de Ligt u ka thënë lamtumirë tifozëve të Juventusit, pas zyrtarizimit të kontratës me Bayern Munichun.

Reklama

Holandezi u largua nga Ajaxi në verën e vitit 2019 për të nënshkruar me Zonjën e Vjetër, ku regjistroi 117 paraqitje dhe ndihmoi që skuadra e tij ta fitonte një Scudetto, një Kupë të Italisë dhe një Superkupë të Italisë.

23-vjeçari u bë mbrojtës më i kompletuar te bardhezinjtë falë punës së ngushtë me dyshen Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci.

Duke postuar një video të kohës së kaluar te Juve, De Ligt i ka falënderuar tifozët dhe u ka thënë lamtumirë.

Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin
Lexo po ashtu Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin

“Erdhi koha për të mbyllur një kapitull shumë të bukur të karrierës sime. Falënderime të mëdha për gjithë familjen e Juventusit, klubin, trajnerët, lojtarët, stafin dhe tifozët për dashurinë që ma kanë dhënë”.

“Ishte nder të luftoja krah jush dhe të luaja për këtë skuadër. Do të jeni gjithmonë në zemrën time”, ka thënë De Ligt. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Matthijs de Ligt (@mdeligt_)