LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin

Zyrtare: De Ligt nënshkruan për Bayernin
(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Matthijs de Ligt ka nënshkruar kontratë zyrtare me Bayern Munichun, ku është transferuar për një shumë prej 70 milionë eurosh plus 10 milionë të tjera në formë shtesash.

Reklama

Qendërmbrojtësi ka kaluar në Bundesliga nga Juventusi dhe ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare.

“Që nga fillimi ndjeva një vlerësim të sinqertë nga menaxhmenti sportiv, trajneri dhe bordi, që më bindën”.

“Për më shumë, Bayerni është një klub i menaxhuar shkëlqyeshëm me objektiva të mëdha. Jam shumë i kënaqur të jem pjesë e historisë së Bayernit”, ka deklaruar holandezi.

De Ligt arrin për testet mjekësore te Bayerni
Lexo po ashtu De Ligt arrin për testet mjekësore te Bayerni

De Ligt iu bashkua Juventusit në vitin 2019 nga Ajaxi për një shumë prej 75 milionë eurosh dhe gjatë kohës sa ishte pjesë e Bianconerëve e fitoi titullin e Serie A, Kupën e Italisë dhe Superkupën e Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori