LAJMI I FUNDIT:

De Ligt arrin për testet mjekësore te Bayerni

De Ligt arrin për testet mjekësore te Bayerni

Matthijs de Ligt ka arritur te Bayern Munichu për t’i realizuar testet mjekësore.

Reklama

Mbrojtësi holandez po largohet nga Juventusi, duke i bashkuar Bavarezëve në shumën e 80 milionë eurove.

Qendërmbrojtësi holandez do të kryejë testet mjekësore para transferimit këtë javë dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, ai do të vendosë lapsin në kontratën pesëvjeçare.

Siç raportohet nga TMË, De Ligt do të fitojë rreth 10 milionë euro neto në sezon plus shtesa, pak më e ulët se rroga prej 11 milionë eurosh që merr aktualisht në Torino.

Gjatë tre viteve të tij në Torino, De Ligt bëri 117 paraqitje në të gjitha garat për Juventusin. Ai e ndihmoi skuadrën të fitonte një Scudetton, një Kupën e Italisë dhe një Superkup të Italisë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by 433 (@433)

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori