LAJMI I FUNDIT:

Klubet angleze ofrojnë 30 milionë euro për Ibanez, por Roma do ta lejoj largimin e brazilianit vetëm nëse paguhet klauzola e tij

Klubet angleze ofrojnë 30 milionë euro për Ibanez, por Roma do ta lejoj largimin e brazilianit vetëm nëse paguhet klauzola e tij

Roger Ibanez ka bërë një sezon të madh me Romën, ku arriti ta fitoj edhe Ligën e Konferencës.

Reklama

Qendërmbrojtësi brazilian ka qenë fantastik duke luajtur në 51 ndeshje zyrtare, e ku ka shënuar edhe katër gola.

Por e ardhmja e tij te Roma nuk është ende e sigurt, pasi mund të transferohet në Ligën Premier.

Braziliani po pëlqehet shumë nga dy skuadrat angeleze Newcastle United e Tottenham Hotspur ku sipas mediave italiane kanë bërë oferta zyrtare.

Në adresën e Romës dy ekipet kanë ofruar nga 30 milionë euro për Ibanez, por këto oferta si duket nuk e kanë bindur Romën të heqë dorë nga mbrojtësi i tyre.

Giallorosët e vlerësojnë qendërmbrojtësin brazilian i cili mund të largohet vetëm nëse paguhet klauzola e tij prej 80 milionë eurove.

Vështirë se ndonjë skuadër do ta ofrojë atë shumë për Ibanezin, por sipas Calciomercatos, Roma do të hiqte dorë nga ylli i mbrojtjes nëse do të kalonte ndonjë ofertë shifrën e 50 milionë eurove. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

La Liga
Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori