Kanye West bëri një paraqitje surprizë në BET Awards 2022 për të nderuar fituesin e çmimit “për arritje jetësore’, Sean ‘Diddy’ Combs.

Kenneth ‘Babyface’ Edmonds doli në skenë për t’ia dorëzuar çmimin Combs, por ai befasoi fansat kur iu bashkua Kanye West.

West doli në skenë me çizmet e tij tashmë të firmosura me një pallto të madhe, syze të zeza, kapele të zezë dhe maskë të zezë për fytyrën përpara se të dilte në mikrofon dhe të nderonte Combs.

“Si i kurorëzojmë mbretërit tanë? Si i vlerësojmë mbretërit tanë? Për të menduar se sa larg mund t’ia dilnim nga frymëzimi”, tha West fillimisht, shkruan DailyMail.

“Për të dëgjuar se si dikush preu një mostër. Ne po nxitojmë për të parë se kush mund të marrë kasetën mix të djalit të keq dhe të luajë versionin origjinal të Benjamin-it në fund”, shtoi ai.

“Të shkoj në New York dhe të mendoj se për shkak se i pashë videot, të gjithë kishin veshur xhaketa lëkure. Për të parë Puff në jetën reale. Ashtu si unë që trokisja e lirë si fëmijë. Më duhet vetëm të takoj këtë njeri. Ky është artisti im i preferuar. E shihni çfarë po them?”, shtoi ai.

“E dini që atëherë kishte shumë rregulla për hip hopin. Ai i theu të gjitha. I theu të gjitha dyert. Kuptonte kontratat në një farë mënyre që shumë prej nesh ende nuk i kuptojnë. I kuptojnë parat në një mënyrë shumë prej nesh ende nuk e kuptojnë. Unë shkoj tek ai për këshilla edhe sot e kësaj dite. Ai frymëzoi shumë nga zgjedhjet e mia. Kaq shumë nga zgjedhjet e mia të jetës. Zgjedhjet e gruas sime. Dhe ja ku jemi. Faleminderit për këtë, Puff,”, bëri shaka West.

“Ju e kuptoni se jeni futur në klub në moshën 17-vjeçare. Në Çikago. Duke menduar se ishim pjesë e Bad Boy. Ky njeri ishte aq i famshëm, sa ishte mjaft i mirë që unë të isha versioni i puff-it të Çikagos. E dini, bëra një pauzë të vogël. Unë thashë se doja të deklarohesha ligjërisht i vdekur për një vit. Askush nuk më ngacmon. E dini, thjesht dua të jem jashtë rrjetit. Puff është mjaft këmbëngulës. Por më duhej të mendoja. Është si njerëzit, që kanë amnezi. Ashtu si nuk duhet të telefonoj më shumë se një herë”, tha ai.

“Secili prej nesh në këtë dhomë, nëse Puff ka nevojë për ne, duhet të kërcejmë dhe të jemi atje. Ky njeri ka kaluar dhe ka mbijetuar shumë gjëra. Shkatërroi shumë dyer që të mund të qëndronim në këmbë. Kjo për mua ka rëndësi që të mund të jem këtu sot. Ai theu aq shumë dyer të klasizmit, shijes, kulturës, stilit. Puff, nëse nuk të kam thënë kurrë që të dua, ti je vëllai im”, përfundoi fjalimin e tij West.

Çmimet “BET 2022” u mbajtën të dielën (26 qershor) dhe nderuan komunitetin e njerëzve me ngjyrë për arritjet në art dhe kulturë. /Telegrafi/

Foto: Getty Images