Juventusi ka marrë disa lajme të mira, shumë të nevojshme përpara Derby d’Italia kundër Interit në fundjavë.

Reklama

Bianconerët u mposhten 2-1 nga Paris Saint-Germain mbrëmë, duke konfirmuar vendin e tyre të tretë në grupin e tyre të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Massimiliano Allegrit tani ka rënë në Ligën e Evropës, duke i lejuar ata të kthehen shkurtimisht në Serie A para pushimit të Kupës së Botës më vonë këtë muaj.

Sipas gazetarit Romeo Agresti, yjet e lënduar të Juventusit, Angel Di Maria, Gleison Bremer dhe Dusan Vlahovic janë rikuperuar të gjithë dhe janë në dispozicion për derbin e ardhshëm kundër Interit, duke i dhënë Allegrit një shtysë të madhe si në sulm ashtu edhe në mbrojtje.

Reklama

Bianconerët e kanë nisur sezonin në një mënyrë tepër të dobët, por mund të rikthejnë pak besimin me një fitore në Derby d’Italia.

Reklama

22-vjeçari Vlahovic ka qenë një figurë e rëndësishme për Allegrin dhe Juventusin këtë sezon, duke arritur të gjejë rregullisht rrjetën, pavarësisht problemeve të skuadrës në zotërim.

Ai ka shënuar tetë gola në 15 ndeshje në Serie A dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/