Kjo fundjavë do të jetë super speciale në futbollin evropian për plot ndeshje të mëdha.

Ende ka kampionate që janë të hapura dhe nuk janë vendosur fituesit e tyre. Ndërkaq, edhe lufta për pozitat tjera në tabelë është e madhe.


Real Madrid – Barcelona
Koha: E shtunë, 20:45
Gara: La Liga

Real Madridi pësoi humbje të thellë nga Barcelona në Bernabeu, duke u eliminuar nga Kupa e Mbretit.

Rastet e pashfrytëzuara të mbretërve do të tentohen të kompensohen me peformancë më të mirë në La Liga ku vetëm fitorja kthen në luftë për titull mbretërit.

El Clasico transmetohet ekskluzivisht në Supersport Kosova 1.

Jordi Alba. (Foto; David Ramos/Getty Images/Guliver)


Napoli – Juventus
Koha: E dielë, 20:30
Gara: Serie A

Napoli e ka gjasën ultimative për t’u kthyer në luftë për titull duke mposhtur Juventusin para publikut të vet.

Ende Bianconerët nuk kanë pësuar humbje në Serie A dhe napolitanët janë të përkushtuar që të shkaktojnë të parën disfatë.

Supersfida transmetohet në Supersport Kosova 1.

Marek Hamsik (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)


Everton – Liverpool
Koha: E dielë, 17:15
Gara: Premier League

Evertoni pa synime të caktuara e pret Liverpoolin për shumë më shumë – për nderin e të parit të qytetit.

Liverpooli është në moment larg më të mirë, por në nevojë të madhe për pikë në luftën për titull që është e ashpër me Manchester Cityn.

Për derbin e qytetit të Liverpoolit nuk ka nevojë për më shumë fjalë, pasi që dihet se është prej përballjeve më të zjarrta e cila do të transmetohet në Supersport Kosova 1.

E shtunë:
Manchester United – Southampton (16:00 – SSK1)
Milan – Sassuolo (18:00 – SS2)
Lazio – Roma (20:30 – SSK2)

E dielë:
Fulham – Chelsea (15:05 – SSK1)

Gjithë aksionin e mrekullueshëm futbollistik mund ta përjetoni në platformën më atraktive televizive në vend, IPKO.

Për më shumë dhe për t’u abonuar mund të vizitoni një nga dyqanet më të afërta të IPKO-s ose të vizitoni faqen zyrtare, IPKO.net. /Telegrafi/