LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i vjeshtës në Ligën Premier, Manchester City dominon pothuajse të gjithë formacionin (Foto)

Formacioni më i mirë i vjeshtës në Ligën Premier, Manchester City dominon pothuajse të gjithë formacionin (Foto)

Manchester City është lider i paprekshëm në Ligën Premier me 13 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt.

Reklama

Pas këtij dominimi të paparë deri më tani në Ligën Premier, natyrisht që edhe formacioni më i mirë do të kishte më shumë lojtarë të ‘qytetarëve’.

Por Goal.com e ka tepruar kësaj radhe, pasi tetë nga 11 lojtarët më të mirë janë të Pep Guardiolas.

Nga mbrojtja e deri te sulmi City, ka lojtarë në formacion.

Por porta është siguruar nga David De Gea, ndërsa në James Tarkoëski i Burnley, po ashtu ka vend në mbrojtje.

Në sulm nuk mund të mungonte sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah. /Telegrafi/    

David De Gea | Manchester United

Kyle Walker | Manchester City

Nicolas Otamendi | Manchester City

James Tarkowski | Burnley

Fabian Delph | Manchester City

David Silva | Manchester City

Fernandinho | Manchester City

Kevin De Bruyne | Manchester City

Raheem Sterling | Manchester City

Mohamed Salah | Liverpool

Leroy Sane | Manchester City

Formacioni 

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori