LAJMI I FUNDIT:
Nicolas Otamendi

Nicolas Otamendi

60 Artikuj

Info

Nicolas Otamendi është lojtar argjentinas i lindur më 12 shkurt të vitit 1988.

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Përfaqësueset
Otamendi ka realizuar njërin ndër golat më të çmendur në stërvitje

Otamendi ka realizuar njërin ndër golat më të çmendur në stërvitje

Liga e Kampionëve
Guardiola: Messi është më i miri i historisë, edhe nëse nuk do ta fitonte Kupën e Botës

Guardiola: Messi është më i miri i historisë, edhe nëse nuk do ta fitonte Kupën e Botës

Premier League
Formacioni me lojtarët që shkëlqyen në Kampionatin Botëror – “Katar 2022”

Formacioni me lojtarët që shkëlqyen në Kampionatin Botëror – “Katar 2022”

Driton Gajraku
Nga Messi te Tchouameni dhe Konate, formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve në Kupën e Botës

Nga Messi te Tchouameni dhe Konate, formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Ndërkombëtare
Vazhdojnë plaçkitjet ndaj lojtarëve – hajdutët tmerrojnë Otamendin dhe familjen e tij

Vazhdojnë plaçkitjet ndaj lojtarëve – hajdutët tmerrojnë Otamendin dhe familjen e tij

Ndërkombëtare
Otamendi e goditi me bërryl Raphinhan dhe ia mbushi gojën gjak, më herët e kishte goditur edhe Viniciur Juniorin – por shpëtoi në të dy rastet

Otamendi e goditi me bërryl Raphinhan dhe ia mbushi gojën gjak, më herët e kishte goditur edhe Viniciur Juniorin – por shpëtoi në të dy rastet

Ndërkombëtare
“A je ti Leo Messi?”, Otamendi tallet pamëshirshëm me Ansu Fatin

“A je ti Leo Messi?”, Otamendi tallet pamëshirshëm me Ansu Fatin

Liga e Kampionëve
Arrihet marrëveshja mes klubeve, Dias shënon gol në ndeshjen e fundit për Benficën dhe do t’i bashkohet Manchester Cityt

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Dias shënon gol në ndeshjen e fundit për Benficën dhe do t’i bashkohet Manchester Cityt

Premier League
Man City ofron dy lojtarë dhe para për Koulibalyn

Man City ofron dy lojtarë dhe para për Koulibalyn

Premier League
Top 10 lojtarët me përqindjen më të lartë të fitoreve në histori të Ligës Premier – nga Otamendi, deri te Salah

Top 10 lojtarët me përqindjen më të lartë të fitoreve në histori të Ligës Premier – nga Otamendi, deri te Salah

Premier League
Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro

Premier League
Guardiola planifikon rindërtimin e skuadrës, pesë yje pritet t’i largojë në verë

Guardiola planifikon rindërtimin e skuadrës, pesë yje pritet t’i largojë në verë

Premier League
City shkruan histori me tetë golat e shënuara në fitoren ndaj Watfordit

City shkruan histori me tetë golat e shënuara në fitoren ndaj Watfordit

Premier League
City i pandalshëm, i shënon pesë gola për 18 minuta Watfordit

City i pandalshëm, i shënon pesë gola për 18 minuta Watfordit

Premier League
Notat e lojtarëve: Norwich City 3-2 Manchester City, Rodri dhe Buendia më të mirët

Notat e lojtarëve: Norwich City 3-2 Manchester City, Rodri dhe Buendia më të mirët

Premier League
Milani interesohet për Otamendin

Milani interesohet për Otamendin

Serie A
City do t’i shesë dy lojtarë për ta transferuar Maguiren

City do t’i shesë dy lojtarë për ta transferuar Maguiren

Premier League
Arsenali me ofertë te City për Otmanedin

Arsenali me ofertë te City për Otmanedin

Premier League
Atletico Madridi shfaq interesimin për Otamendin

Atletico Madridi shfaq interesimin për Otamendin

La Liga
Otamendi do të largohet nga City

Otamendi do të largohet nga City

Premier League
Juventusi monitoron Otamendin

Juventusi monitoron Otamendin

Serie A
Këta janë 10 mbrojtësit më të shtrenjtë në histori: Lucas Hernandez kalon në pozitën e dytë

Këta janë 10 mbrojtësit më të shtrenjtë në histori: Lucas Hernandez kalon në pozitën e dytë

Ndërkombëtare