LAJMI I FUNDIT:

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Shumë tifozë kanë shprehur prej kohësh admirimin e tyre për Lionel Messin duke bërë tatuazhe në trupat e tyre, dhe zakoni është shumëfishuar kjo që kur ai kurorëzoi karrierën e tij duke fituar Kupën e Botës në Katar dhjetorin e kaluar me Argjentinën.

Reklama

Por tani për herë të parë një nga shokët e tij i është bashkuar fanatikëve me tatuazhin e Messit.

Mbrojtësi i Benficas, Nicolas Otamendi, që luajti ndeshje të shumta me Messin në kombëtare, duke përfshirë edhe shtatë në Katar, pak më shumë se tre muaj më vonë ai përfundoi tatuazhin për nder të gjeniut që i mundësoi të bëhej kampion bote.

Mbrojtësi me shumë tatuazhe tatuazhuar, gjeti vend për Messin në anën e djathtë të gjoksit të tij, dhe përveç fotove të Leos duke puthur kupën, kishte shkruar edhe disa fjalë.

“Lavdinë e përjetshme” shkruan në krye, ndërsa më poshtë janë fjalët: “entuziazëm, bindje dhe ambicie”. Në fund ai pyet: “Si do të më thonë që magjia nuk ekziston?”, duke e bashkuar me datën e finales në Doha.

Otamendi e shpërndau videon në Instagram për kënaqësinë e fansave dhe vetë Messit, i cili shkroi: “Kam parë shumë gjëra spektakolare të bëra për shkak të Kupës së Botës, por që një koleg, një mik si Otamendi, të bëjë këtë tatuazh është më shumë se e veçantë! Faleminderit shumë, Ota!”.

Ish-mbrojtësi i Manchester Cityt u përgjigj: “Ajo që patë nuk është asgjë në krahasim me atë që shohim kur ti luan. Ju nuk jeni thjesht një vend i tërë, jeni historia e këtij sporti. Të dua miku im”./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Ndërkombëtare
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
'Të destinuar të dështojnë', Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

'Të destinuar të dështojnë', Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

Serie A
Kalo në kategori