LAJMI I FUNDIT:

Finalja e Kupës së Botës për klube, Real Madrid – Al Hilla: Formacionet zyrtare

Finalja e Kupës së Botës për klube, Real Madrid – Al Hilla: Formacionet zyrtare

Sot zhvillohet finalja e Kupës së Botës për Klube, ku Real Madridi luan ndaj Al Hilal.

Reklama

Skuadra e Arabisë Saudite mundi kampionin e Amerikës së Jugut, Flamengon, në gjysmëfinale.

Ndërkohë, Real Madrid mposhti Al Ahlyn me rezultat 4-1 për të rezervuar vendin e tyre në eventin final.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin Prince Moulay Abdellah në Marok, i njëjti terren që u zhvillua gjysmëfinalja për Los Blancos.

Carlo Ancelotti ka startuar me treshen Vinicius Junior, Fede Valverde dhe Karim Benzema.

Në anën tjetër Al Hilal luan në sulm me Vietton dhe Moussa Maregan.


Real Madrid: Lunin; Carvajal, Alaba, Rudiger, Camavinga; Tchouameni, Kroos, Modric; Vinicius, Valverde, Benzema.

Al Hilal: Almuaioufi, Saud, Jang, Al Bulayhi, Khalifah, Cuellar, Kanno, Carillo, Salem, Vietto, Marega.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Kalo në kategori