Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar prej ditësh, këngëtarja Enca Haxhia ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor.

“Jealous” mban titullin kënga e saj e re, e cila është ritmike dhe flet për xhelozinë.

Kënga dhe teksti janë realizuar nga vet Enca, gjersa orkestrimi është bërë në BigDealRecords.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Klipi i këngës është mjaft veror, dhe në të Enca shfaqet në disa skena mjaft provokuese të xhiruara në plazhin e bregdetit shqiptar.

Ana vizuale i është besuar produksionit nga Tirana, MAX Production.

Ky prjojekt muzikr i këngëtares i pason bashkëpunimit me Muharrem Ahmetin, këngën “Hajde” e cila ishte pritur mirë nga publiku. /Telegrafi/