LAJMI I FUNDIT:

Emily Ratajkowski u bashkohet kritikëve të filmit për Marilyn Monroe

Emily Ratajkowski u bashkohet kritikëve të filmit për Marilyn Monroe
(Foto: Netflix/Instagram/emrata(

Modelja dhe aktorja, Emily Ratajkowski, e ka kritikuar filmin “Blonde”, i cili flet për jetën e aktores Marilyn Monroe.

Reklama

“Nuk jam e habitur që është publikuar një film tjetër që bën fetish nga dhimbjet e grave, edhe kur ato kanë vdekur”, ka thënë ajo në një klip që postoi në TikTok.

Bukuroshja përmendi Amy Winehouse, Britney Spears dhe princeshën Diana, si shembuj të femrave me të cilat është ‘e fiksuar’ shoqëria.

@emrata

So done with the fetishization of female pain and suffering. Bitch Era 2022

♬ original sound – Emrata

“Ne të gjithë bëjmë një fetish nga dhimbja femërore. Jemi të fiksuar pas vajzave të vdekura dhe vrasësve serialë. Mund të them me siguri se kam mësuar ta lavdëroj dhimbjen në jetën time”, ka shtuar modelja.

Ndryshe, një numër i madh i shikuesve e kritikuan filmin e Andrew Dominik. Kujtojmë se janë shfaqur disa skena të neveritshme përdhunimi. Filmi nuk rekomandohet për personat nën moshën 17 vjeç.

Edhe pse të gjithë e lavdërojnë aktoren Ana de Armas, e cila portretizoi personazhin e biondes fatale, shumica e fansave të Marilyn Monroe e kritikuan regjisorin e filmit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Dua Lipa viziton gratë prapa grilave në një burg në Angli

Dua Lipa viziton gratë prapa grilave në një burg në Angli

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Magazina
Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Magazina
Kalo në kategori