LAJMI I FUNDIT:

Marilyn Monroe

92 Artikuj

Vazelinë në fytyrë dhe ushtrime çdo mëngjes: Truket që e mbanin Marilyn Monroe të dukej perfekt

Vazelinë në fytyrë dhe ushtrime çdo mëngjes: Truket që e mbanin Marilyn Monroe të dukej perfekt

Psikoprofil
Bella Hadid me flokët bionde platin duket si Marilyn Monroe

Bella Hadid me flokët bionde platin duket si Marilyn Monroe

Flokë dhe stil
Fotografi që Marilynit ia hapi dyert e famës

Fotografi që Marilynit ia hapi dyert e famës

Fotografia
Ana De Armas arriti në SHBA si 25 vjeçare dhe e mësoi anglishten për katër muaj, tash është ndër aktoret më të kërkuara

Ana De Armas arriti në SHBA si 25 vjeçare dhe e mësoi anglishten për katër muaj, tash është ndër aktoret më të kërkuara

Yjet
Emily Ratajkowski u bashkohet kritikëve të filmit për Marilyn Monroe

Emily Ratajkowski u bashkohet kritikëve të filmit për Marilyn Monroe

TV / Film
Kim Kardashian shfaqet sensuale në imazhet e reja nga Milano me transformimin si Marilyn Monroe

Kim Kardashian shfaqet sensuale në imazhet e reja nga Milano me transformimin si Marilyn Monroe

Yjet
Orson Wellesi përçmues: Laurence Olivier ishte “budalla”, Spencer Tracy “i urryer”, Charlie Chaplin “arrogant” …

Orson Wellesi përçmues: Laurence Olivier ishte “budalla”, Spencer Tracy “i urryer”, Charlie Chaplin “arrogant” …

Filmi
Ana de Armas beson se fantazma e Marilyn Monroes ishte e pranishme në xhirimet e filmit “Blonde”

Ana de Armas beson se fantazma e Marilyn Monroes ishte e pranishme në xhirimet e filmit “Blonde”

Yjet
Ana de Armas transmeton magjepsjen e vjetër të Marilyn Monroe me një fustan rozë në premierën e “Blonde” gjatë Festivalit të Filmit në Venecia

Ana de Armas transmeton magjepsjen e vjetër të Marilyn Monroe me një fustan rozë në premierën e “Blonde” gjatë Festivalit të Filmit në Venecia

Moda
Dizajneri Bob Mackie dyfishon kritikat ndaj Kim Kardashian për fustanin e Marilyn Monroe – ndërsa kujton se si aktorja ikonike kërkoi personalisht dizajnin me porosi në 1962

Dizajneri Bob Mackie dyfishon kritikat ndaj Kim Kardashian për fustanin e Marilyn Monroe – ndërsa kujton se si aktorja ikonike kërkoi personalisht dizajnin me porosi në 1962

Moda
Fustani ikonik i Marilyn Monroe thuhet se është dëmtuar nga Kim Kardashian pasi e veshi atë në Met Gala

Fustani ikonik i Marilyn Monroe thuhet se është dëmtuar nga Kim Kardashian pasi e veshi atë në Met Gala

Yjet
Truporja e Marilyn Monroe nga “Gentlemen Prefer Blondes” dhe shënimi për mësuesin e aktrimit Lee Strasberg janë ndër artikujt e dalë në ankand pas ditëlindjes së 96-të të ikonës

Truporja e Marilyn Monroe nga “Gentlemen Prefer Blondes” dhe shënimi për mësuesin e aktrimit Lee Strasberg janë ndër artikujt e dalë në ankand pas ditëlindjes së 96-të të ikonës

Moda
Dizajneri i cili vizatoi skicën origjinale për fustanin e Marilyn Monroe kritikon vendimin për ta lënë Kim Kardashian ta veshë atë në Met Gala: Ishte një gabim i madh

Dizajneri i cili vizatoi skicën origjinale për fustanin e Marilyn Monroe kritikon vendimin për ta lënë Kim Kardashian ta veshë atë në Met Gala: Ishte një gabim i madh

Moda
Piktura e famshme e Marilyn Monroe thyen rekord shitjeje prej 195 milionë dollarësh

Piktura e famshme e Marilyn Monroe thyen rekord shitjeje prej 195 milionë dollarësh

Yjet
Ekspertët kritikojnë Kim Kardashianin: Është një fustan shumë i çmuar për të rritur egon e dikujt

Ekspertët kritikojnë Kim Kardashianin: Është një fustan shumë i çmuar për të rritur egon e dikujt

Modë
Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj

Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj

Modë
Kush ishin burrat e Marilyn Monroe?

Kush ishin burrat e Marilyn Monroe?

Trend
“Po të isha marroçe, Arthur Milleri nuk do të martohej me mua”

“Po të isha marroçe, Arthur Milleri nuk do të martohej me mua”

Filmi
U mundua ta imitonte Marilyn Monroen, por e pësoi keq gjermania

U mundua ta imitonte Marilyn Monroen, por e pësoi keq gjermania

Fun Lajme
Lady Gaga si Marilyn Monroe – fustani i saj valëvitet nga era rrugëve të New Yorkut duke treguar më shumë se ç’duhet

Lady Gaga si Marilyn Monroe – fustani i saj valëvitet nga era rrugëve të New Yorkut duke treguar më shumë se ç’duhet

Yjet
Madonna shfaqet me stilin e Marilyn Monroe për ‘V Magazine’

Madonna shfaqet me stilin e Marilyn Monroe për ‘V Magazine’

Modë
Prerjet e paharrueshme të flokëve të vajzave të famshme

Prerjet e paharrueshme të flokëve të vajzave të famshme

Flokë dhe stil
Selena Gomez kanalizon Marilyn Monroe teksa pozon për kopertinën e revistës Elle

Selena Gomez kanalizon Marilyn Monroe teksa pozon për kopertinën e revistës Elle

Modë
Mëngjesi i “çuditshëm” i Marilyn Monroe

Mëngjesi i “çuditshëm” i Marilyn Monroe

Trend