LAJMI I FUNDIT:

E konfirmon Tahir Batatina: Valmir Veliu të dielën luan ndeshjen e parë për Llapin

E konfirmon Tahir Batatina: Valmir Veliu të dielën luan ndeshjen e parë për Llapin

Valmir Veliu është rikthyer te Llapi dhe tani ka mbetur vetëm të zyrtarizohet.

Rikthimin e tij e ka konfirmuar ditë më parë edhe drejtori sportiv Mentor Zhdrella në një prononcim për Telegrafin.


Sulmuesi këmbëshpejtë e ka prishur kontratën me skuadrën turke Gaziantep dhe do t’i bashkohet llapit si transferim i lirë.

Veliu do të luaj të dielën në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në ndeshjen ku Llapi është nikoqir i Lirisë dhe këtë e ka konfirmuar edhe trajneri Tahir Batatina.

“Rikthimi në momentet më vendimtare për skuadrën time sepse më mungonte prezenca e tij në fushë dhe shkathtësitë e tij individuale”.

“Atëherë kur Llapi dëshiron të arrij të shkruaj historinë e klubit, ai është prapë me ne së bashku për të arritur gjëra madhore. “Legjendat” prapë e shohin të dielën në fushën e gjelbërt, këmbëshpejtin e Llapit, Valmir Veliu”, ka shkruar Batatina.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Premier League
Kalo në kategori