LAJMI I FUNDIT:

Dy vëllëzër duke ndarë fushën së bashku – Real Madrid po përcjell progresin e vëllaut të Jude Bellingham

Dy vëllëzër duke ndarë fushën së bashku – Real Madrid po përcjell progresin e vëllaut të Jude Bellingham

Jude Bellingham ka shkëlqyer që kur iu bashkua Real Madridit nga Borussia Dortmund në verë. 20-vjeçari ka dhjetë gola dhe tre asistime në dhjetë paraqitjet e tij të para, duke ndihmuar Los Blancos të kryesojnë në La Liga dhe në grupin e tyre në Ligën e Kampionëve gjatë këtij procesi.

Bellingham nuk është i vetmi anëtar i familjes së tij që aktualisht luan futboll profesional. Vëllai i tij më i vogël, Jobe, aktualisht aktivizohet në radhët e Sunderland-it dhe ashtu si vëllai i tij më i madh, filloi karrierën e tij tek Birminghami.

Real Madridi është i vetëdijshëm për talentin që posedon Jobe dhe medium El Nacional ka raportuar se shefi i skautëve të klubit madrilen, Juni Calafat, së fundmi ka përcjellur nga afër performancën e tij për grupmoshat U19 të Anglisë gjatë pushimit me kombëtare.

18-vjeçari Jobe është shumë i vlerësuar nga opinioni sportiv në Angli dhe Real Madrid mund të vendosë se ia vlen t’i ipet një mundësi.

Deri më tani, ata nuk kanë hapur bisedime me Sunderland-in për një marrëveshje të mundshme, por kjo mund të ndryshojë së shpejti në muajt e ardhshëm në rast se forma e tij shënon rritje të mëtutjeshme./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori