UEFA i ka publikuar datat zyrtare dhe kohën e ndeshjeve të ‘play-offit’ në kuadër të Ligës së Evropës.

Ndeshjet e para

E enjte, 17 shkurt 2022

18:45
Barcelona vs. Napoli
Zenit St Petersburg vs. Real Betis
Borussia Dortmund vs. Rangers
FC Sheriff Tiraspol vs. Sporting Braga

21:00
Sevilla vs. GNK Dinamo
Atalanta vs. Olympiacos
RB Leipzig vs. Real Sociedad
FC Porto vs. Lazio

Ndeshjet kthyese

E enjte, 24 shkurt 2022

18:45
GNK Dinamo vs. Sevilla
Olympiacos vs. Atalanta
Real Sociedad vs. RB Leipzig
Lazio vs. FC Porto

21:00
Napoli vs. Barcelona
Real Betis vs. Zenit St Petersburg
Rangers vs. Borussia Dortmund
Sporting Braga vs. FC Sheriff Tiraspol

/Telegrafi/