LAJMI I FUNDIT:

Cassano: Nëse do kisha shkop magjik do ta zëvendësoja Icardin me Higuainin te Interi

Cassano: Nëse do kisha shkop magjik do ta zëvendësoja Icardin me Higuainin te Interi
Antonio Cassano duke festuar golin Tottenham Hotspuit në LK (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Antonio Cassano në një intervistë për Sky Sport Italia foli edhe për situatën që po kalojnë dy ish-skuadrat e tij nga Milano.

Te Milani po flitet për një largim të Gonzalo Higuainit, ndërsa te Interi për Mauro Icardin.

“Ai (Higuaini) është i vetmi lojtar i denjë që Milani ka. Ata duhet të ndërtojnë skuadrën rreth tij dhe jo ta shesin”.

Antonio Cassano duke festuar një nga golat e Milanit kundër Sienas (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

“Nëse do të kisha një shkop magjik, do të merrja Higuainin nga Millanit dhe do e vendosja në Inter për të zëvendësuar Icardin. Higuaini është një kampion i madh”.

“Do t’i thoja Icardit nëse dëshiron të largohet, lamtumirë dhe rrugëtim të mbarë”, ka shtuar për fund Cassano.

Cassano: Nëse do të isha stërvitur mirë për 15 vite, do të isha si Messi
Lexo po ashtu Cassano: Nëse do të isha stërvitur mirë për 15 vite, do të isha si Messi

Pipita është i huazuar te Milani nga Juventusit, por kuqezinjtë kanë të drejt blerjen e tij për 36 milionë euro, por që vështirë se do të ndodhë kjo pasi klubi po kalon në disa probleme financiare.

Për Higuain ka shfaqur interesim Chelsea, ndërsa për Icardin një numër i madh i klubeve evropiane. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Ndërkombëtare
Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Ndërkombëtare
Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Ligat tjera
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Bundesliga
Kalo në kategori