LAJMI I FUNDIT:

Carlo Ancelotti konfirmon datën në të cilën Militao do të bëjë rikthimin e tij në fushë

Carlo Ancelotti konfirmon datën në të cilën Militao do të bëjë rikthimin e tij në fushë

Ylli i Real Madridit, Eder Militao, do të jetë i gatshëm në kohë për përballjen e Real Madridit ndaj rivalit të përbetuar Barcelonës më datë 21 prill.

Militao ka qenë jashtë fushave që prej vikendit të parë të sezonit aty ku pësoi një lëndim të rëndë në gju vetëm 50 minuta pas fillimit të sezonit të ri.

Përkundër shqetësimeve të para se ai nuk do të jetë më në gjendje të luajë deri në sezonin 2024/2025, klubi ka qëndruar gjithmonë pozitiv me raportime, duke u bazuar në rehabilitimin e tij pas operacionit.


Reprezentuesi brazilian tashmë ka filluar që të stërvitet gjatë javëve të fundit me pjesën tjetër të ekipit, duke paralajmëruar se rikthimi i tij është shumë afër.

Thierry Henry ka një teori pse Real Madridi ishte aq i etur për shitjen e dyshes Varane-Casemiro
Lexo po ashtu Thierry Henry ka një teori pse Real Madridi ishte aq i etur për shitjen e dyshes Varane-Casemiro

Sipas një raportimi të fundit nga Marca, Militao ka marrë pjesë në një pjesë të seancës stërvitore në ‘Valdebebas’ këtë javë.

Ancelotti tashmë ka konfirmuar se dueli ndaj Barcelonës është objektivi kryesor i brazilianit, mirëpo ai pritet që të mungojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori