LAJMI I FUNDIT:

Cafu: Vinicius Jr mund ta zëvendësojë Ronaldon te Real Madridi

Cafu: Vinicius Jr mund ta zëvendësojë Ronaldon te Real Madridi

Vinicius Junior mund të ndjekë trashëgiminë e Cristiano Ronaldos në Real Madrid, sipas legjendës braziliane Cafu.

Reklama

Ish-mbrojtësi legjendar brazilian ka shprehur shqetësimin për potencialin e bashkatdhetarit të tij 18-vjeçar, duke besuar se ai mund të startojë për Madridin në vitet e ardhshme.

“Vinicius nuk është një yll në Real Madrid në këtë moment, por ai do të jetë së shpejti”, ka thënë fillimisht Cafu për Fox Sports Mexico.

Rivaldo: Vinicius meriton të luaj më shumë te Reali
Lexo po ashtu Rivaldo: Vinicius meriton të luaj më shumë te Reali

“Askush nuk mund ta zëvendësojë me të vërtetë Cristiano Ronaldon, sepse ai ishte unik, një fitues, i cili krijoi një trashëgimi të jashtëzakonshme të suksesit në klub”.

“Por ajo që unë shoh te Vinicius është e veçantë gjithashtu, besoj se ai është kandidati më i mirë në futboll për të zëvendësuar Cristianon dhe për të pushtuar botën me Madridin”.

“Duhet të ketë shumë durim nga të tjerët dhe shumë punë të madhe”.

Vinicus Jr barazon rekordin e Casillasit në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Vinicus Jr barazon rekordin e Casillasit në Ligën e Kampionëve

“Vinicius do të triumfojë në Real Madrid, por ai nuk është akoma një yll. Ai nuk mund të krahasohet tani me Cristiano Ronaldon. Cristiano është Cristiano, me të gjithë historinë që ai ka në Real Madrid. Ai pushtoi gjithçka atje”.

“Vinicius ka gjithçka duhet për të ndjekë hapat e tij. Ai mund të jetë Cristiano i ri, por ai duhet të derdh shumë djersë që kjo të ndodhë “, përfundoi braziliani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori