Dy rep-artistët shqiptar, Fero dhe BimBimma, që nga dita e djeshme (e premte) janë duke pasur përplasje verbale mes tyre.

Pasi reperi nga Gjilani iu drejtua reperit se ka fituar 16 euro vetën në vitin 2020, ky I fundit nuk ka lënë pa replikuar për një gjë të tillë.

BimBimma përmend se është sikurse shumica e popullsisë në Kosovë, të cilët mesatarisht posedojnë shumën që Fero e kishte përmendur.

(Foto: Instastory)

“Nuk jam i interesuar për biznes, e as për mi mjel njerëzit. Unë jam me 80% të shqiptarëve, me 16 euro. Ti mbaj paratë, hip-hopi  është i imi”, është shprehur ai.

BimBimma i reagon Feros: Nëse nuk të kalon, një javë ‘fore’ i ke me ardhë në Prishtinë BimBimma i reagon Feros: Nëse nuk të kalon, një javë ‘fore’ i ke me ardhë në Prishtinë

Deklarata të tilla mes dyshes kanë filluar nga thirrja e Feros ndaj emrave të njohur të po të njëjtit zhanër, për një ‘betejë hip-hopi’.

View this post on Instagram

#tb 2013 foto @meddyhuduti

A post shared by BimBimma (@nrbim) on Feb 27, 2020 at 3:07am PST

Deri më tani, vetëm BimBimma ka replikuar ndaj tij, ndërsa MC Kresha dhe Lyrical Son ende nuk janë prononcuar. /Telegrafi/