LAJMI I FUNDIT:

Barcelona është gati t’i ulë pretendimet për Griezmann vetëm që ta shesin përfundimisht te Atletico

Barcelona është gati t’i ulë pretendimet për Griezmann vetëm që ta shesin përfundimisht te Atletico

Antoine Griezmann po kalon vitin e tij të dytë si i huazuar te Atletico Madrid nga Barcelona.

Dy skuadrat kanë një marrëveshje për blerjen përfundimtare të Griezmann nga Atletico Madrid, por kjo varet edhe nga ndeshjet që luan francezi.


Reprezentuesi francez duhet të luaj më shumë se 50 për qind të ndeshjeve gjatë qëndrimit dy vjeçar te Atletico Madrid, dhe Los Colchoneros po bëjnë lojëra këtë edicion duke e aktivizuar Griezmannin vetëm pas minutës së 60-të.

Klauzola e blerjes përfundimtare të Griezmann është 40 milionë euro, por ky çmim po konsiderohet i lartë nga skuadra kryeqytetase.

Mediat në Spanjë kanë raportuar se dy klubet po bisedojnë për të gjetur një tjetër marrëveshje me Barcelonën që është gati të bëj ulje në çmimin e francezit vetëm e vetëm që ta heq qafe.

PSG e sheh Griezmannin si zëvendësuesin e Messit në rast se argjentinasi largohet në fund të sezonit
Lexo po ashtu PSG e sheh Griezmannin si zëvendësuesin e Messit në rast se argjentinasi largohet në fund të sezonit

Katalunasit janë të gatshëm ta lejojnë largimin e Griezmann për vetëm 25 milionë euro.

Vlen të theksohet se përveç Atleticos, interesim për sulmuesin francez ditë më parë ka shprehur edhe Paris Saint Germain. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori