LAJMI I FUNDIT:

Arteta dhe Saka zgjidhen më të mirët e muajit mars në Ligën Premier

Arteta dhe Saka zgjidhen më të mirët e muajit mars në Ligën Premier

Dyshja e Arsenalit, trajneri Mikel Arteta dhe sulmuesi anësor Bukayo Saka janë zgjedhur si më të mirët e Ligës Premier për muajin mars.

Reklama

Muaji mars ka qenë shumë i frytshëm për Arsenalin, pasi ka fituar të katër ndeshjet e luajtura këtë muaj, për të mbajtur distancën me ndjekësit e Manchester Cityt.

Katër fitore nga katër ndeshje dhe tetë pikë diferencë me Cityn kanë bërë që Arteta të vlerësohet si trajneri më i mirë për muajin mars në Ligën Premier.

Përveç Artetas, me çmimin e më të mirët është vlerësuar edhe sulmuesi anësor, Saka.

Saka ishte i papërmbajtshëm në muajin mars duke qenë vendimtar i Arsenalit në secilën fitore, pasi ka shënuar tri gola dhe ka dhuruar dy asistime në katër ndeshje.

Ndryshe, katër fitoret e Arsenalit erdhën ndaj Evertonin si vendas me rezultat 4-0, pastaj Bournemouthin 3-2 gjithashtu si vendas, për të vazhduar me fitoren 3-0 në udhëtim te Fulhami dhe fitoren e fundit në shpi ndaj Crystal Palace me rezultat 4-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Premier League

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Premier League
Kalo në kategori