LAJMI I FUNDIT:

Alvarez: Haaland gjithmonë përpiqet të më ndihmojë

Alvarez: Haaland gjithmonë përpiqet të më ndihmojë

Ylli i Manchester Cityt, Julian Alvarez e ka përshkruar shokun e tij të skuadrës, Erling Haaland, si me një mentalitet të jashtëzakonshëm.

Reklama

Alvarez, i cili fitoi Kupën e Botës me Argjentinën, është ‘violina e dytë’ pas Haaland në City këtë sezon.

Pavarësisht rivalitetit të tyre, Alvarez ka shumë admirim për talentin e Haaland dhe mentalitetin e tij.

CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë
Lexo po ashtu CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

“Unë gjithmonë them se përtej të qenit një lojtar i madh, ai është një person i madh, i cili gjithmonë përpiqet të më ndihmojë”, ka thënë fillimisht Alvarez.

“Si lojtar, ai ka treguar se sa i mirë është për një kohë me të gjithë golat që ka shënuar, jo vetëm këtu te Manchester City, por edhe ish-klubet e tij”.

“Ajo që më befasoi tek ai ishte mentaliteti i tij – ai dëshiron gjithnjë e më shumë çdo ditë dhe gjithashtu, për lartësinë e tij, ai është kaq i fortë, i shpejtë, inteligjent dhe vendimtar para portës”.

“Ai është vendimtar për ekipin, kështu që unë përpiqem të mësoj prej tij çdo ditë dhe të shoh se çfarë mund të marr prej tij, të luash me më të mirët të ndihmon gjithmonë”.

“Unë nuk kam luajtur ende përkrah tij, kështu që po përpiqem të përgatitem në mënyrë që të mund të luaj si një sulmues i vetëm ose me të, sido që të jetë, dhe thjesht të jap gjithçka”, përfundoi sulmuesi argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori