LAJMI I FUNDIT:

Ai kushtoi 76 milionë euro – luajti për të mëdhenjtë e Evropës dhe tani në moshën 26-vjeçare askush nuk e do

Ai kushtoi 76 milionë euro – luajti për të mëdhenjtë e Evropës dhe tani në moshën 26-vjeçare askush nuk e do
(Foto: Instagram/arthurhmelo)

Liverpooli çuditërisht solli Arthur Melo nga Juventusi në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës.

Reklama

Mesfushori brazilian mbërriti në Liverpool në formë huazimi me opsion blerjeje, por deri më tani ka luajtur 256 minuta në katër paraqitje.

Është e sigurt që në fund të sezonit ai do të kthehet te Juventusi, të cilët ende nuk e dinë se çfarë të bëjë me të.

As Liverpool dhe as Juventus nuk e duan Arthurin dhe për shkak të pagës së tij prej rreth 4.5 milionë euro në sezon, është e vështirë të gjesh një blerës të ri.

Arturi prej dy vitesh po lufton me dëmtimet dhe gjendjen fizike dhe për pasojë nuk ka mundur të imponohet në Itali dhe Angli.

Arthur u pagua 76 milionë euro nga Juventusi në shtator 2020, kur Miralem Pjanić shkoi në drejtim të kundërt për afërsisht të njëjtën shumë.

Në karrierën e tij, Arthur luajti për klube si Gremio, Barcelona dhe Juventus dhe shënoi një gol në 22 ndeshje për kombëtaren braziliane.

Kontrata e tij me Juventusin skadon më 30 qershor 2025. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori