E pritshme: Barca vazhdon rrugëtimin (Video)

Barcelona ka arritur fitore ndaj Arsenalit në Cam Nou me rezultat 3-1 në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit vazhdojnë në çerekfinale me rezultat përfundimtar 5-1.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+zrIrpw08FTqx

Goli i parë në ndeshje erdhi nga braziliani Neymar në minutën e 18-të, i cili u asistua nga Luis Suarez dhe me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë filloi me golin e bukur të Mohamed Elneny në minutën e 51-të.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+FzCprp7QQKHx

Vendasit u kundërpërgjigjën në minutën e 65-të me supergolin e Luis Suarez pas një asistimi të bukur nga Dani Alves.FC+Barcelona+v+Arsenal+FC+UEFA+Champions+League+tXle5DrKGN9x

Në minutën e 88-të në skenë doli Lionel Messi, i cili me një gol të bukur e mbylli këtë sfidë.

Ky ishte një kualifikim i merituar pasi Barca ishte dukshme më e mirë në dy ndeshjet. /Telegrafi/

1-0: Neymar shënon, Suarez asiston dhe Barcelona në epërsi.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 16 March 2016

Shikoni se çfarë pasimi milimetrik merr Messi nga Neymari, por argjentinasi dështon të shënon i vetëm me portierin e Arsenalit.

1-1: Elneny shënon ndaj Barcelonës. A do rikthehet fuqishëm Arsenali?

2-1: Luis Suarez një super gol dhe rikthen epërsinë në Camp Nou.

3-1: Shënon Leo Messi, fjalët janë të tepërta për këtë njeri.

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë