Ndeshja mes Milanit dhe Interit po del të jetë e bukur, ku të dy skuadrat kanë pasur raste.

Një ndeshje e bukur deri më tani ashtu siç i ka hije një “Derby della Madonina”.

Interit kaloi në epërsi në minutën e 21-të, ku Marcelo Brozoviv gjeti rrjetën pas një asistimi të bukur të Joaqiun Correa.

Një aksion i bukur që u kthye në gol nga zikaltërit.

Kjo ndeshje pritet të sjelle dhe gola të tjerë, pasi po luhet hapur nga të dy skuadrat. /Telegrafi/