LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet emri i vajzës së dytë të Joe Jonas dhe Sophie Turner, 14 muaj pas lindjes së saj

Zbulohet emri i vajzës së dytë të Joe Jonas dhe Sophie Turner, 14 muaj pas lindjes së saj
Reklama

Emri i vajzës së dytë të Joe Jonas dhe Sophie Turner më në fund është zbuluar mes divorcit të diskutueshëm të çiftit.

Sipas dosjeve të kujdestarisë, të marra nga Page Six , këngëtari, 34 vjeç dhe dy herë fituesja e Emmy, 27 vjeçe, thuhet se kanë një vajzë të vogël 14 muajshe të quajtur Delphine.


Delphine vjen nga fjala greke delphís, e cila përkthehet në ‘delfin’ në anglisht dhe shqiptohet ‘del-feen’.

Emri i rrallë nuk ka arritur kurrë në listën e 1000 emrave më të mirë, dhe më parë arriti kulmin, në 2,893, në 2015, shkruan DailyMail.

Në vitin 2021, vetëm 41 foshnjave për milion iu dha emri, sipas MomJunction.

Faqja vuri në dukje se njerëzit e famshëm me këtë emër përfshijnë modelen franceze, Delphine Wespiser, Delphine Claire Beltiane Seyrig, më e njohur për filmat e saj Last Year at Marienbad dhe

Francois Truffaut dhe futbollistin profesionist francez Delphine Gleize.

Ndërsa ata nuk e kanë konfirmuar emrin ose rëndësinë e tij, dyshja jetoi në Miami, Florida, shtëpia e ekipit të futbollit Miami Dolphins, në vitin 2021.

Dyshja në fund e shitën rezidencën e tyre buzë detit për një shumë të madhe 15 milionë dollarë në 2023.

Në fillim të këtij muaji, në dokumentet e gjykatës, të marra nga DailyMail, dy fëmijët e tyre, përfshirë Willan e tyre më të madhe, tre vjeç, u referuan me inicialet e tyre, WJ dhe DJ.

Të hënën, Turner dhe Jonas ranë dakord të mbanin përkohësisht fëmijët e tyre në New York, sipas dokumenteve të gjykatës.

Vetëm disa ditë pasi aktorja, i kërkoi ish-partnerit të kthente dy vajzat e tyre të vogla në Angli, dyshja ranë dakord për një urdhër miratimi të përkohshëm që ndalon të dyja palët të largojnë fëmijët nga shteti.

Marrëveshja gjyqësore, e paraqitur të hënën, thotë se dy vajzat e tyre duhet të qëndrojnë në distriktet jugore ose lindore të New Yorkut – një zonë që mbulon qytetin e New Yorkut, Luginën Hudson dhe Long Island.

Të gjitha lajmet nga Joe Jonas
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Joe Jonas

Sipas dosjes, Sophie dhe Joe ‘kanë rënë dakord për hyrjen e Urdhrit të Pëlqimit të Përkohshëm të propozuar bashkëngjitur, pa paragjykuar pretendimet dhe mbrojtjen e asnjërës palë, duke ndaluar largimin e fëmijëve të palëve nga juridiksionet… në pritje të urdhrit të mëtejshëm të këtij Gjykata’.

Urdhri i gjykatës u dorëzua për të ‘mbrojtur mirëqenien e fëmijëve të përfshirë’, thuhet në dokumentin e paraqitur nga avokati i Turner, Stephen Cullen.

Por është gjithashtu për të ‘parandaluar heqjen ose fshehjen e mëtejshme të fëmijëve përpara zgjidhjes përfundimtare të kërkesës’.

Deklarimi vjen si një armëpushim i dukshëm midis ish-ve, pasi shkëmbyen akuza kundër njëri-tjetrit gjatë dy javëve të fundit.

Turner të enjten ngriti një padi në mënyrë që të përpiqej të kthente dy fëmijët e tyre në vendlindjen e saj, Angli.

Ndarja e çrregullt e çiftit u vu në qendër të vëmendjes në fillim të këtij muaji kur Jonas – i cili aktualisht është në turne me Jonas Brothers – paraqiti kërkesën për divorc në Miami, Florida.

Çifti ishte i martuar për katër vjet dhe mirëpriti vajzën e tyre të dytë, e identifikuar vetëm si ‘DJ’ në korrik 2022. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Magazina
Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Magazina
Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Magazina
Kalo në kategori