Xhaka mposhtet nga Schalke 04

Moenchengladbach's Swiss midfielder Granit Xhaka is sent off during the German first division Bundesliga football match Borussia Moenchengladbach vs SV Darmstadt in Moenchengladbach, western Germany on December 20, 2015. / AFP / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Ekipi i drejtuar nga Granit Xhaka, Borussia Monchengladbach është mposhtur si mysafir nga Schalke me rezultat 2 me 1, duke humbur pozitën e katërt në tabelë.

Mbrojtësi Hinteregger në minutën e 59-të realizoi autogol për t’ia dhënë epërsinë Schalkes.

Christiansen në minutën e 79-të barazoi rezultatin, por Goretzka katër minuta më vonë realizoi golin e fitores për Schalken.

Gladbachu me këtë humbje bie në pozitën e pestë me 42 pikë, dy më pak se Schalke që tani kalon në pozitën e katërt.

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut