LAJMI I FUNDIT:

Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi
Foto: Rita Ora/Instagram

Me një atmosferë të ngrohtë dhe festive, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse në rrjetet sociale që shfaq bukurinë dhe harmoninë e darkës së organizuar nga vetë ajo në Prishtinë.

Takimi, i cili kishte ftuar shumë artistë të njohur në skenën lokale dhe ndërkombëtare, u bë një moment për të festuar dhe për të nderuar arritjet e tyre.

Veçanërisht në qendër të vëmendjes ishte prezenca e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila festoi 33-vjetorin e lindjes në Prishtinë.

Rita Ora ndan me ndjekësit suksesin e saj vjetor në Spotify: Mbi 453 milionë dëgjime gjatë vitit 2023
Lexo po ashtu Rita Ora ndan me ndjekësit suksesin e saj vjetor në Spotify: Mbi 453 milionë dëgjime gjatë vitit 2023

Në video, shihet Presidentja Osmani që ndan me krenari dhe respekt prezencën e Ritës, duke e prezantuar me nderime teksa artistja ndan buzëqeshje dhe fjalë të mira ndaj të pranishmëve. Bashkë me të ishte edhe bashkëshorti i saj, regjisori hollivudian me origjinë nga Zelanda e Re, Taika Waititi.

Në këtë takim madhështor, ndër të tjerë pjesëmarrës ishin edhe: Dafina Zeqiri, Yll Limani, Alma Bektashi, Edona Reshitaj, Jehona Sopi, dhe shumë figura të tjera të artit dhe kulturës. Videoja sjell pamje nga bisedat e gëzueshme, të qeshurat, dhe ndërveprimet ndërmjet artistëve, duke krijuar një ambient të jashtëzakonshëm ku talenti dhe suksesi u nderuan si duhet.

View this post on Instagram

A post shared by Vjosa Osmani (@vjosa.osmani)

“Një mbrëmje e jashtëzakonshme me Rita Orën, Taika Waititin e miq të shumtë. Një festë e arritjeve dhe të sukseseve panumërta të Ritës dhe të gjithë artistëve tanë në çdo fushë”, shkroi Presidentja Osmani në mbishkrimin e videos në rrjetet sociale.

Rita përndryshe gjatë qëndrimit në vendlindje është nderuar nga Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama me “Çelësin e Qytetit”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Magazina
Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për 'doping'

Magazina
Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Magazina
E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e

E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e "vdekjes" për çiftin Ilnisa-Meriton

Magazina
U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

U spekulua shumë për vendndodhjen e saj, Princi William thyen më në fund heshtjen për bashkëshorten e tij Kate Middleton

Magazina
Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Magazina
Kalo në kategori