LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora ndan me ndjekësit suksesin e saj vjetor në Spotify: Mbi 453 milionë dëgjime gjatë vitit 2023

Rita Ora ndan me ndjekësit suksesin e saj vjetor në Spotify: Mbi 453 milionë dëgjime gjatë vitit 2023
Foto: Rita Ora/Instagram

Platforma globale e transmetimit të muzikës, Spotify, është duke ndarë me botën statistikat vjetore të dëgjimit, duke i dhënë artistëve dhe ndjekësve të tyre një pasqyrë të asaj se sa është vlerësuar muzika e tyre gjatë vitit.

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është një ndër artistët që ka marrë vëmendjen me numrat impresionues të vitit të kaluar.

Në një postim në Instagram, Rita ndau me fansat e saj superentuziastë demografikat e statistikave të saj për vitin 2023, ku tregoi se këngët e saj janë dëgjuar mbi 453.9 milionë herë. Kjo vjen nga një audiencë masive prej 57.2 milionë dëgjuesve nga e gjithë bota, të cilët kanë kaluar 21.3 milionë orë duke u zhytur në ritmet e saj. Muzika e saj impresionuese ka shkuar nëpër veshët dhe zemrat e njerëzve në 184 vende të ndryshme.

Foto: Rita Ora/Instagram

“Faleminderit secili që ka qenë duke dëgjuar muzikën time këtë! fansat më të mirë në botë dhe ne sapo kemi filluar”, shprehet Rita me emocion në postimin e saj. Mirënjohja e saj ndaj fansave vjen jo vetëm si një falënderim i thjeshtë, por si një premtim për më shumë hitet që do të vijnë.

Statistikat e saj të Spotify janë një qartësi e ndikimit të madh dhe të dashurisë që publiku ka për muzikën e saj.

Foto: Rita Ora/Instagram

Në një industri muzikore që vazhdimisht ndryshon me shpejtësi të madhe, arritjet e Ritës në Spotify janë një dëshmi e përkushtimit të saj ndaj artit dhe e qëndrueshmërisë së saj si një nga emrat më të njohur në skenën muzikore botërore.

Fansat dhe ndjekësit e Ritës në Instagram reaguan me entuziazëm, duke u shprehur me komente mbështetëse dhe duke e përgëzuar për suksesin e saj.

Foto: Rita Ora/Instagram

Këngëtarja me origjinë nga Kosova përndryshe i ka kaluar këto ditë në vendlindjen e saj, ku ka festuar ditëlindjen dhe është takuar me një sërë figurash të rëndësishme shtetërore në Prishtinë. /Telegrafi/

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Rita Ora/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Magazina
Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Kalo në kategori